Lost: Via Domus Çıktı

Dünyada fırtınalar koparan dizinin oyunu piyasaya çıktı.

Lost: Via Domus (LVD) ile ilgili yaşadığımız ilk hayal kırıklığı, oyunun, dizideki sahnelerin hiçbiri ile desteklenmemesi oldu. LVD senaryosu sizin de tahmin edebileceğiniz gibi dizi ile paralel ilerliyor. Ancak diğer bir şaşırtıcı olay; kontrol ettiğimiz karakterin, dizide bulunan bir karakter olmayışı. Lost'un oyununda, farklı bir karakter olarak oradan oraya koşup görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Üç farklı platform için (PS3,Xbox 360 ve PC) piyasaya sürülen oyun, macera tarzında ve 3. şahıs bakış açısı ile oynanıyor.

Oyun boyunca hangi tuş ile ne yapılacağı gösterildiği için, bu konuda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Grafik olarak baktığımızda, dizideki atmosferi oyuna başarılı bir şekilde aktarmayı başarmış Ubisoft. Gerek orman, gerek uçak enkazı ve gerekse çevre, gerçekten güzel tasarlanmış. Sesler de dizide kullanılan cinsten. Karakterlerin seslendirilmesi aynen alınmış. Oyunda sık sık ara yüklemeler ile karşılaşıyoruz. Yüklemeler kısa olsa da, bir zaman sonra can sıkabiliyor.

Orta seviye bir sistemde ayarları düşük tutmak şartı ile rahatlıkla oynayabileceğiniz oyunun minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

- Windows XP ya da Vista
- 2,5 GHz Core 2 Duo / Athlon 64 X (ya da 3,5 GHz Pentium 4/Athlon)
- 1GB RAM (2 GB önerilir)

Kaynak:
Tarih:
Hit: 702
Yazar: angels_demosYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.