MHP Kasetleri Site Kapattırdı

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) bu aralar internette yaptığı düzenlemeler ve yasaklamalara veren kararlar oldukça fazla tartışılıyor. Son zamanlarda 22 Ağustos “özgür internetin ölüm günü” olarak tanımlanıyor ve hakkında çokça konuşuluyorken bugün 3 sitenin BTK tarafından kapatıldığı bilgisi geldi.
BTK MHP’li Bülent Didinmez ve İhsan Barutçu’nun görüntülerini yayınlayan 68 internet adresinden 3’ünün, görüntüleri kaldırmadığı için erişime engellendiğini, 2’sinin de içerik çıkarma işleminin devam ettiğini bildirdi.

BTK’dan yapılan açıklamaya göre, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) Ankara 12’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nden 2, Ankara 14’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nden ve İstanbul Bakırköy 9’uncu Sulh Ceza Mahkemesi’nden 1’er karar olmak üzere 4 mahkeme kararı geldi. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na bildirilen 68 internet sitesi, bu içeriği kaldırması yönünde uyarıldı.
Bu arada BTK, seçime kadar 24 saat “hukuki ve teknik” nöbet uygulaması başlattı. 12 Haziran’a kadar çok sayıda personel evde telefonları ve bilgisayarları başında hazır tutulacak. BTK Başkanı Tayfun Acarer uygulamanın ihbarlar için hızlı işlem yapılabilmesi amacıyla başlatıldığını söyledi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1131
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.