Microsoft, aileleri Googledan mı koruyor

Son zamanlarda, özellikle yurt dışındaki forumlarda ilginç bir sorun tartışılıyor: Bazı kullanıcılar Microsoft'un Live paketindeki Aile Güvenlik hizmeti ile ilgili sorun yaşadıklarını bildiriyor. Ve bu sorunlar firmanın bu hizmetinin mercek altına alınmasına yol açtı. İnternet üzerinde zararlı olabilecek siteleri engellemeyi hedefleyen bu paketin başta pornografik içerikler olmak üzere, belli bir yaşın altındaki çocukların görmesinin uygun olmayacağı sitelere erişimi kısıtlıyor.

Fakat sorunlar bu hizmetin ne kadar kullanışlı olduğunun tartışılmasına yol açtı. Bu adresten erişebileceğiniz güvenlik paketini kurup, en düşük güvenlik seviyesine getirdiğinizde bir deneme yapmak için Google'ı açarsanız, arama motorunun filtreye takıldığına şahit olma ihtimaliniz var. Google'ı istisnalar listesine ekleyip tekrar denemek ilk akla gelecek çözüm olabilir ama bu durumda bile Google'ı açamadığınıza şahit olabilirsiniz.

Bu durumun bilerek yapılan bir uygulama olduğunu iddia eden komplo teorileri de ortalıkta gezinmeye başladı. Ancak her kullanıcının aynı şeyleri yaşamıyor olması, ortada bir sorun olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 520
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.