Microsoft Geçmişi Silmeye Devam Ediyor

Windows 7’nin çıkmasıyla önce XP’ye verdiği hizmet paketini kesen, 3 ay sonra da Vista’ya aynı tarifeyi uygulayan Microsoft, geçmişe dair başarısılıkların izlerini silmeye devam ediyor.

Tıpkı Windows 7’deki gibi, Windows Phone 7’de de başarıyı yakalayan Microsoft, XP ve Vista’ya uyguladığı destek kesme aksiyonunu Windows Mobile’ın 6 versiyonuna da uygulayacak. Yazılım devi, Windows Phone 6.x cihazlarına bir mesaj göndererek,  MyPhone hizmetinin kapatılacağını duyurdu.

Windows Phon 7’de Windows Live bileşenlerinin özelliklerini barındıran MyPhone uygulaması, senkronizasyon, kişi eşitleme ve telefondaki verileri sunuculara yüklemeye işlemlerine imkan veriyordu. Windows Mobile 6.x cihazlarında ücretsiz olarak bulunan bu özellik, Windows Phone 7 cihazlarında kullanıcılara ulaşmıyor.

Windows Mobile kullanıcıları, 7 Ağustos 2011′den itibaren My Phone ile eşitleme yapamayacaklar. Bu tarihten itibaren tüm veriler otomatik olarak kullanıcının SkyDrive’ına aktarılacak (videolar, müzikler, belgeler ve favoriler hariç). Buna ek olarak Windows Mobile kullanıcıları, 15 Temmuz 2011′den itibaren Windows Marketplace for Mobile’a da erişemeyecekler. Ancak Marketplace’e mobil cihazlarla erişmek mümkün olacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 853
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.