Microsoft, Google’a Rakip Olmak İçin Bir Adım Daha Atıyor

Yazılım devi Microsoft, internetin efendisi Googl’a rakip olmak üzere oluşturduğu Office 365 uygulama paketini bugün yayımlıyor. Microsoft bu uygulamalar paketiyle yalnızca bireysel internet kullanıcılarına değil, küçük ve orta ölçekli tüm işletmelerin de ihtiyaçlarına yönelmiş olacak.

Microsoft Office ürünlerinin dünyada resmi olarak 1 milyar kullanıcısı bulunuyor. Korsan kullanımları da bu rakamın üzerine eklediğimizde Microsoft’un Office paketlerinin ne denli bir potansiyeli olduğu da açıkça ortaya çıkıyor. Microsoft, yayımlayacağı Office 365 uygulama paketiyle beklediği başarıyı yakalayabilirse, Google Docs‘u da yüksek oranda saf dışı bırakma şansı elde edecek. Konu hakkında yorum yapan uzman analistler ise Microsoft’un Google ile başa baş rekabet edebilmesi için Google’ın küçük ve orta ölçekli işletmelerce kullanılan uygulamaları bastıracak uygulamalar kullanıma sunması gerektiği konusunda hemfikir. 

Office 365, geleneksel Microsoft Office uygulamaları (Word, Outlook, Excel ve Powepoint gibi) yanında şimdiye kadar hiçbir pakette yayımlanmayan sunucu destekli uygulamalar içeriyor. Bu yazılımlar arasında, anlık mesajlaşma için Exchange, ortak çalışma şablonları oluşturmak üzere Share point ve farklı lokasyonlardaki birimlerin birbirleriyle konferans görüşmeler yapabilmelerine olanak tanıyan Lync uygulamaları dikkat çekici.

Microsoft Office 365 uygulamaları için cazip bir ücretlendirme politikası da belirlemiş durumda. Microsoft kullanıcıları, standart Office uygulamalarını, aylık 6 dolar verilerek, bulut bilişim marifetiyle internete ulaşabilecekleri her yer den bilgisayarlarına yükleyebilecek. Microsoft, orta ve küçük ölçekli işletmelerin maliyetler nedeniyle şimdiye dek kullanmaya sıcak bakmadığı Office paketlerine, ekstra uygulamalar ve cazip fiyatlarla ulaşarak, projenin başarıya ulaşmasını hedefliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 682
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.