Microsoft, İlk Mağazasının Kapılarını Açtı


Microsoft, kullanıcıların beğenisine sunacağı yeni işletim sistemi Windows 7 ile birlikte ilk satış mağazasını da açıyor.

Geçtiğimiz Haziran ayından beri birçok haber yaparak Microsoft'un kendi ürünlerini satacağı mağazalar zinciri açacağını sizlere iletmiştik. Bu mağazalardan ilki önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek Windows 7 işletim sistemiyle birlikte açılışa hazırlanıyor. İlk mağaza, 22 Ekim sabahı Scottsdale Arizona da kapılarını kullanıcılara açacak. Microsoft, mağaza açılışına sayılı günler kala, mağazanın iç dizaynını gösteren resimleri bizlerle paylaştı. 

 

 

 

Mağaza da, Microsoft'un son kullanıcılara hitap eden tüm ürünleri satılacak. Bu ürünler arasında firmanın yeni medya oynatıcısı Zune HD de yer alıyor. Bunun yanı sıra oyun konsolu Xbox 360, Windows Mobile yüklü cep telefonları, Windows 7 ve diğer işletim sistemleri ve Microsoft'un yazılım ve donanım ürünleri yer alıyor.

 

 

Mağaza içersinde özellikle Xbox tutkunları için bölümler oluşturulmuş durumda. Bu özel bölümlerde Xbox 360 kullanıcıları oyunların demolarını oynayarak seçim konusunda daha rahat karar verebilecekler.

 

Bunun yanı sıra mağaza içersinde Microsoft müşteri hizmetleri masaları yer alacak. Bu masalar sayesinde Microsoft ile yüz yüze görüşebilecek ve sorunlarınıza çözüm arayabileceksiniz. 

 

Tüm Microsoft ürünlerinin sergilendiği standların yanı sıra bu ürünlerin bir çoğunu kullanarak deneyim sahibi olabilecek ve yeni teknolojileri almasanız bile deneme şansı bulacaksınız. 

Yapılan haberlere bakılırsa 21 Ekim akşamından itibaren Microsoft'un mağazasının önünde uzun bir kuyruk oluşacak. Amerika'lı kullanıcıların bir çoğu Microsoft'un ilk mağazasından alışveriş yapmak için sabırsızlanıyor. Darısı Türkiye'nin başına. 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1528
Yazar: AquilaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.