Microsoft, Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Açtı

Microsoft İspanya, Fransa ve İtalya’nın ardından Avrupa’da üniversiteler ile işbirliği içerisinde kurduğu dördüncü Ar-Ge merkezi için Türkiye’yi seçti.

 

Microsoft, dünya çapında üniversiteler ile işbirliği içerisinde faaliyet gösteren Ar-Ge merkezlerine bir yenisini Türkiye’de ekledi. Koç Üniversitesi ile yapılan işbirliği sonucu Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde açılan Ar-Ge merkezinde doktora, yüksek lisans ve bitirme projelerini yapan lisans öğrencileri yazılım hatalarının önlenmesi ve yazılımların güvenilirliğinin artırılabilmesi için müfettiş yazılımlar geliştirecek.

Çok çekirdekli sistemlerin doğru ve verimli olarak programlanabilmesi için araştırmaların da yapılacağı bu Ar-Ge merkezi yurt dışındaki benzer merkezler ile ortak çalışmalar yürütecek.

Microsoft Türkiye, Koç Üniversitesi’ne  Ar-Ge merkezi açtı.

Microsoft, Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde açılan Ar-Ge merkezinin yazılım hatalarının önlenmesi için gerçekleştireceği çalışmalara ilk aşamada 3 yıl boyunca destek vermeyi sürdürecek.

Yazılım hataları nedeniyle dünyada yılda 60 milyar dolar kaybedilirken Türkiye’de ise bu kaybın miktarı 500 milyon doları buluyor. Koç Üniversitesi’nde açılan Ar-Ge merkezinde yapılacak çalışmalar sayesinde söz konusu kayıpların önlenmesi hedefleniyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 845
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.