Microsoft ve Nokia’dan Eğitim Fırsatı

Microsoft’un 5 yıldır düzenlediği ve bu yıl Nokia’nın desteklediği ‘Gençsen Geleceksin’ etkinlikleri kapsamında, İstanbul’dan Elazığ’a kadar pek çok üniversitede, üniversite öğrencileri ve teknoloji severleri geleceğin teknolojileri ile tanışacak.

Microsoft’un düzenlediği ve bu yıl Nokia’nın destekleri ile gerçekleşen “Gençsen Geleceksin” etkinlikleri Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan Kampus Turu ile başladı.  Microsoft ve Nokia, üniversite öğrencilerine yeni nesil teknolojileri akademik ve ticari anlamda en verimli ve yüksek performansta kullanabilmeleri için eğitimler veriyor.

İstanbul’un ardından Ankara, Trabzon, Samsun, Denizli, Hatay, Malatya, İzmir, Elazığ, Gaziantep, Sakarya, Antalya, Mersin, Konya, Kayseri, Eskişehir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’de çeşitli üniversitelerde yapılması planlanan “Gençsen Geleceksin” etkinlikleri kapsamında yapılacak eğitimler 2012 Mayıs ayına kadar devam edecek.

“Gençsen Geleceksin” etkinliğinin detaylarını http://on.fb.me/GencsenGeleceksin adresindeki “Etkinlik Planı” sayfasında bulmak mümkün.

 

Tur dahilinde ziyaret edilecek üniversitelerde öğrencileri Microsoft Windows 7 DVD’leri, bir adet Nokia Lumia 800 Windows Phone  ve birçok sürpriz hediye bekliyor. Dönem sonunda yapılacak genel değerlendirmede ise uygulamasını Windows Phone Marketplace’te yayınlamış olan öğrenciler sürpriz hediyeler kazanacak. Etkinliğe kayıt yaptıran kısıtlı sayıda öğrenciye Microsoft ve Nokia uzmanlarınca özel Windows Phone programlama eğitimi de verilecek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 627
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.