Microsoft, Vista Logosu Yüzünden Başı Dertte

Amerika'daki bazı kullanıcılarının bilgisayarlarında "Vista Capable" etiketi ile ilgili şikayetleri var. Microsoft'un bu logo ile yanlış bilgilendirme yaptığını iddia ediliyor.

Microsoft Vista logosu yüzünden büyük tazminatlar ödemek zorunda kalabilir. Microsoft'un bu yanlış bilgilendirme logosu yüzünden bir yerel mahkeme yazılım şirketine karşı şikâyetleri toplamaya başladı.
Microsoft, Vista'nın son kullanıcıya dağıtılmasından Güncel%20Teknoloji%20Haberleribirkaç gün önce "Vista Capable" ile bilgisayarların Vista'ya olan elverişliliğini derecelendirmişti. Tüketiciye bu logo sayesinde PC'nin gelecek olan işletim sistemine hazır olduğu söyleniyor.
Fakat bu logoyu alan sistemlerin Vista'nın en basit sürümü olan Home Basic için yeterli olması Microsoft'un başını ağrıtacak gibi gözüküyor. Bazı kullanıcılar bu durumda kendilerini aldatılmış olarak hissediyorlar zira Vista'nın Aero arayüzü gibi vaat edilen özelliklerinden mahrum kalmış oluyorlar.
Bu şikâyetlere karşı Microsoft, Vista sürümleri arasındaki farkı açık ve seçik bir şekilde açıkladığını ve diğer sürümler için "Vista Premium Ready" logosunu bu yüzden kullandığını söyledi. Eğer yapılan şikâyetler ciddiye alınırsa Microsoft birçok tüketiciye tazminat ödemek zorunda kalabilir
Kaynak:
Tarih:
Hit: 799
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.