Microsoft, Vistadan, Windows 7ye Geçişi Çok Ucuz Tutacak

Microsoft, Windows 7'nin piyasaya çıkış tarihini açıklarken, mevcut Vista kullanıcıları için yükseltme (upgrade) detayları da belli olmaya başladı. Microsoft'tan sızan habarlere ve büyük Amerikan elektronik aletler satıcılarının hazırlıklarından anlaşıldığına göre, Microsoft Vista'dan, Windows 7'ye geçmek oldukça ucuz tutulacak.

Yani, daha önce, kullandığınız bir işletim sistemini yeni çıkan bir sürümüne yükseltmek için tonlarca para ödemek ya da yeni bir bilgisayar alana kadar ertelemeniz gerekirken, Windows 7 için bu çok daha kolay ve ucuz olacak.

Microsoft, Windows 7'nin hızla yaygınlaşması için bu açıdan iki strateji izleyecek. Birincisi, belli bir tarihten sonra Windows Vista ya da bu işletim sistemini kullananan bir bilgisayar aldığınızda, daha sonra piyasaya çıkacak Windows 7'yi yüklemeniz ücretsiz olacak. Windows 7 piyasaya 22 Ekim 2009 tarihinde çıkacak. Bu durumda, mesela, yine ortada dolaşan söylentilere göre Haziran sonundan sonra Vista ve Vista ürünleri almanız halinde, Windows 7 size ücretsiz sunulacak.

Microsoft'un Windows 7'nin yaygınlaştırılması için ikinci stratejisi ise, Windows Vista'dan Windows 7'ye yükseltme (upgrade) oldukça düşük ücretli tutulacak. Örneğin ABD'deki büyük elektronik mağazaların, Windows 7 'Home Premium' sürümüne yükseltmenin 49 dolar, 'Professional' sürümüne yükseltmenin 99 dolar olacağı hazırlıklarını yaptıkları anlaşıldı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1129
Yazar: kartalkethudaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.