Microsofttan 1 milyon dolarlık bağış

Microsoft, gençlerin gelişimine katkıda bulunacak zengin içerikli bir program için için Uluslararası Gençlik Vakfı (IYF)'na 1 milyon dolarlık yazılım bağışı ile destek veriyor.

Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation - IYF) ve Microsoft yeni bir iş birliği anlaşmasına imza attılar. Bu doğrultuda, IYF bünyesinde yer alan, dengeli gelişime yardımcı olacak girişimlere odaklanmış uluslararası kurumların teknolojiye yönelik iş eğitimi, sağlık, öğrenim ve yurttaşlık bilgisi alanlarında çeşitli gençlik programları teşvik edilecek.

Microsoft, bu işbirliği çerçevesinde IYF'nin 70 ülkedeki 165'ten fazla ortak kuruluşuna 1 milyon dolar değerinde Microsoft yazılımı bağışında bulunarak destek verecek.

Uluslararası Gençlik Vakfı (IYF) CEO'su William S. Reese konuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getiriyor: "IYF'nin genç insanlardaki potansiyeli gerçeğe dönüştürme kabiliyeti, gençlere hizmet eden kurumlarla örülü global ağının gücüne dayanıyor. Bu yeni işbirliğimizin yararlarından biri de, ortak kuruluşlarımızın çok değerli Microsoft yazılımına ücretsiz olarak ulaşabilmeleri ve böylece işlerini daha verimli ve etkin bir şekilde yapabilecek olmaları."

Microsoft Toplum İlişkileri Yöneticisi Akhtar Badshah ise, Microsoft'un, bilişimin gücünü kullanarak, dünyada önemli ve olumlu bir değişim yaratacak yenilikçi fikirleri destekleyen kurumlarla işbirliği yapmayı ilke edindiğini belirterek; "Bu işbirliği, tüm dünyada, gençlerin hayatlarını ve hayata bakışlarını geliştirmek, onların potansiyellerini gerçekleştirmek ihtiyaç duyulan, sivil toplum kuruluşu - özel sektör ortaklıklarına güzel bir örnektir." şeklinde konuştu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 789
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.