Microsoft’tan Dünyanın en yeni izleme teknolojisi

Microsoft’tan Dünya'nın en yeni izleme teknolojisi

MICROSOFT’TAN DÜNYANIN EN YENİ İZLEME TEKNOLOJİSİ

Blue Track ile bilgisayar fareleri artık neredeyse her zeminde kullanılabilecek

Microsoft bilgisayar farelerinin hemen hemen tüm yüzeyleri algılamalarını mümkün kılan “Blue Track” teknolojisini geliştirerek bilişim endüstrisinde standartları yeniden belirledi. Microsoft Donanım tarafından geliştirilen Blue Track, Kasım ayında Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunulacak.

11 Eylül 2008, İstanbul; Microsoft, bilgisayar farelerinin istenilen yerde ve öncesine kıyasla çok daha fazla yüzeyde güven içinde kullanılmasını sağlayan dünyanın en yeni izleme teknolojisi Microsoft BlueTrack’ı Kasım ayında kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Optik teknolojinin gücü ve genişliğiyle lazer teknolojinin hassasiyetini birleştiren yeni izleme teknolojisi, tüketicilerin granit mutfak tezgahından salondaki halıya kadar neredeyse tüm alanlarda farelerini kullanmalarını sağlıyor. Blue Track Teknolojisi, bu sonbahar itibariyle yeni üst seviye ürünler Microsoft Explorer Mouse ve Microsoft Explorer Mini Mouse modelleriyle tüketicilerle buluşacak.

Microsoft Donanım: Öncülüğün Tarihi
1999 yılında ilk optik fareyi kullanıcılara sunan Microsoft Donanım 26 yıllık geçmişi boyunca, bilgisayarların en etkin ve kolay bir şekilde kullanılmasını sağlayacak araçları geliştirerek bu alanda öncülük yaptı.

Fare izleme teknolojileri alanında her zaman çıtayı yüksek tutan Microsoft Donanım, LED ışığı ve sensörü ile kullanıcıların daha fazla alanda kolayca farelerini kontrol etmelerini sağlayarak eski “toplu” fareleri tarih sayfasından sildi. Microsoft, 2005 yılında tanıttığı Yüksek Tanımlı Lazer Teknolojisi ile de farelerin optik teknolojiye kıyasla daha fazla alanda kullanılmasına olanak sağladı.

Microsoft Donanım, Blue Track teknolojisini geliştirirken, taşınabilir bilgisayarların kullanımı yaygınlaştıkça, insanların istedikleri yerden bilgisayarlarını kullanmalarını sağlayacak farelere ihtiyaç duyduğu tespitinden yola çıktı.

Tıpkı insanlar gibi farklı ortamlarda çalışabilen fareler
Microsoft’un Blue Track Teknolojisi, taş zeminden halıya kadar, optik ve lazer farelere kıyasla daha fazla yüzeyde çalışıyor. Bununla birlikte, yeni teknoloji aynalı ve cam yüzeylerde çalışmıyor. Microsoft imzalı görüntü sensörü ve piksel geometrisi ile bütünleşen optik mimari, yüzeyin yüksek kontrastta resmini oluşturarak benzersiz bir izleme doğruluğu sağlıyor. Farenin alt kısmından çıkan Blue Track Teknolojisinde kullanılan ışık huzmesi, günümüzde kullanılan lazer farelere oranla dört kat daha geniş olduğu için daha büyük resimlerin yakalanmasına olanak veriyor. Ayrıca kırmızı ışığa ve lazere oranla yüzeyin daha iyi algılanmasını sağlıyor. 

Blue Track Teknolojisi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için http://www.microsoft.com/hardware/bluetrack adresi ziyaret edilebilir.

Explorer Mouse ve Explorer Mini Mouse
Blue Track Teknolojisi, bu sonbahar itibariyle iki yeni üst kalite ürün grubu, Microsoft Explorer Mouse ve Microsoft Explorer Mini Mouse’larda kullanıma sunulacak. Bu fareler devrim niteliği taşıyan izleme teknolojisinin yanı sıra gelişmiş tasarımlarıyla da öne çıkıyor. Krom çerçevesi ile farenin alt tarafını çevreleyen mavi ışıklandırma, yumuşak bir aydınlanma yaratırken farelerin pazardaki diğer ürünlerden ayrılmasını sağlıyor.

Sağ elle kullanıma uygun ve ergonomisi onaylanmış tasarımı, saatlerce konforla kullanıma olanak verirken; 2.4GHz kablosuz teknoloji, 10 metreye kadar güvenilir bağlantı kuruyor. Takılabilen ufak alıcısı, kolay saklama ve taşınabilirliğin yanında tüketicilerin farelerini istedikleri yerde kullanmalarına olanak veriyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 813
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.