Microsoft’tan Mango’ya Games Hub

Microsoft yeni mobil platformu Windows Phone 7 Mango’yu geliştirmeye devam ediyor. Yazılım devi,  Mango için güncellediği Games Hub’ın detaylarını ve inceliklerini açıkladı. Games Hub, Windows 8’de de olacağı açıklanan Xbox Live içindeki tüm özelliklere uyumlu olarak çalışabilecek.

Yeniliklerle birlikte gelen Games Hub ilk olarak ara yüz güncellemesi ile dikkat çekiyor. Oldukça kullanışlı ve basit olarak tasarlanmış grafik ara yüzünde renkler daha parlak, menüler ise kullanıcı dostu olarak ekrana yerleştirilmiş durumda. Kullanıcılar bu sayede oyun arşivlerinin yanı sıra Xbox Live arşivlerine kolayca ulaşabilecekler. Ayrıca arayüzde herhangi bir alt menüye girdiğinizde yazılım cevap hızının ne denli yüksel hızlı olduğunu görülebiliyor. 

Koleksiyon görünümüne geçildiğinde soldan sağa doğru akış şeklinde tasarlanmış menü ara yüzü solda büyük ikonlar, sağda ise koleksiyona karşılık gelen oyunların isimleri şeklinde sıralanmış durumda. Bu kategoride, Recent (Son kullanılanlar) ise oyun sayısı belli bir rakamın üzerine çıktığında en son oynadığınız 3 oyunu görebiliyorsunuz. Xbox Live ana ekranında görmeye alıştığımız avatar, WP 7 Mango Games Hub’da da karşımıza çıkıyor. 3 boyutlu avatarımızı kendimiz karakterize edebiliyoruz.

Games Hub’daki en büyük yenilik ise Xbox Live Extras uygulamasının Mango’yla tam uyumlu halde çalışması. Böylelikle Xbox Live’daki anlık mesajlar, gönderiler, arkadaşlar ve karşılaştırmalı başarı puanları akıllı telefon üzerinden görülebiliyor. Ayrıca Games Hub kullanıcıları yenilenen yazılımla birlikte profillerini doğrudan telefon üzerinden güncelleme şansı bulacaklar.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 511
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.