Microsoft’tan Xbox LIVE Diamond Üyeliği

PlayStation Network (PSN) hacklendikten sonra, kullanıcıların Sony’ye olan güveni oldukça azaldı desek yanılmış olmayız. PlasyStation’ın online servisinin yokluğunda ise Microsoft, kendi oyun konsolu Xbox 360’ı öne geçirecek önemli adımlar attı. Microsoft ilk olarak Xbox Live’da banlanan kullanıcılarının cezasını kaldırdı daha sonra önemli indirimlerle online oyunlar sundu.

Şirket şimdi de Xbox Live temelli yeni bir yeniliğe hazırlanıyor. Dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3’te yeni abonelik sistemini tanıtmaya hazırlanan  Microsoft, harıl harıl Los Angeles için hazırlanıyor. Windows ve dolayısıyla Microsoft’a yakın kaynaklardan birisi olan winrumours sitesinde çıkan haberlere göre, Xbox Live’ın E3’te yer ayıracağı en büyük yenilik “Diamond” olacak.

Hatta söylentiler, Microsoft’un bu konuda ortaklarıyla anlaşmaları tamamladığı ve servisi açmak için tüm prosedürleri hazırladı. Şirker sadece, E3’ten önce son hazırlıklarını yapıyor. Xbox Live Diamond temel olarak online TV sistemi aboneliği. Kiralama seçeneği de sunması beklenen abonelik servisiyle, oyun konsolunuz dilediğiniz zaman set-top box’a dönüşüyor.

Microsoft, Diamond servisiyle Xbox LIVE abonelerine konsol üzerinden  TV izleme imkanı sunacak. Tabii alışık olduğumuz gibi servis ilk olarak Amerika’daki Xbox LIVE abonelerine hizmet verecek ve açık olduğu ülkelerdeki TV kanallarına ulaşılabilecek.  Microsoft daha sonra Xbox LIVE Diamond yaygınlaştıkça hizmeti global hale getirecektir.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 483
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.