Microsoftu sevindiren Vista ülkesi

Microsoft Vista satışlarından memnun olduğu sık sık dile getirirken hangi ülkeyi el üstünde tutuyor?
Microsoft, Vista'nın satış rakamlarından memnun.Microsoft, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak yeni işletim sistemi Windows Vista'nın yayınlandığı günden bu yana 180 milyon kopya sattığını duyurdu.

Ancak Vista'nın en çok rağbet gördüğü ülkelerin başında Hindistan yer aldı. Bugüne kadar toplam 2 milyon Vista lisansı satılan Hindistan pazarındaki durumdan son derece memnun olan Microsoft yetkilileri, son yıllarda Vista'ya ciddi oranda yatırım yaptıklarını, iş dünyası ve tüketicilerin bu yatırımın karşılığını verdiğine inanıyor.

Microsoft India'nın Windows Client direktörü Prasanna Meduri, başta HP ve Lenovo olmak üzere birçok bilgisayar üreticisinin, sistemlerini Vista işletim sisteminin yüklenmiş haliyle satışa sunduğunu da sözlerine ekledi.

Vista'nın pazar payının günden güne daha iyi bir konuma geldiğini dile getiren Meduri, Microsoft'un XP'nin dağıtımını durdurduğunu ve kullanıcılara Vista dışında bir alternatif bırakmadıklarını belirterek Vista'nın geçtiğimiz yıldan bu yana %10 oranında büyüdüğünün de altını çizdi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 982
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.