Microsoftun 3D harikası Photosynth

Uzunca bir süredir geliştirilen Photosynth sonunda kullanıcılarla buluşuyor. 3D harikası yazılım iki boyutlu fotoğraflardan üç boyutlu görüntüler elde edebiliyor.

/Uploads/Media/Doc/2000-2015/EXT/1850-fotoav7.png

Yaklaşık iki senedir deneme sürümü bulunan ve uzunca bir süredir de geliştirilen Photosynth artık kullanıma hazır.

Bildiğimiz iki boyutlu dijital fotoğraflardan onlarcasının bir araya getirilmesiyle o mekanın üç boyutlu görüntüsünü oluşturarak kullanıcılara yatay ve dikey eksende görüntüyü çevirebilme imkanı sunan yazılım aynı zamanda kullandığı Seadragon teknolojisiyle de görüntü kalitesini üst seviyeye çekiyor.

Microsoft, kullanıcılara 20 GB depolama alanı vererek Photosynth için fotoğrafların bu alana yüklenmesine de olanak sağlıyor. Normalde 60 civarı fotoğraf, üç boyutlu bir görüntünün oluşturulması için yeterli oluyor. Ama daha iyi sonuçlar elde edebilmek için en uygun aralık 150 ila 200 resim civarı. İlgili resimleri alanınıza yükleyip tarayıcı üzerinden yazılımı internet üzerinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Yazılım yeterince hızlı çalışıyor. Ancak bunun için de sistem gereksinimlerine dikkat etmenizde fayda var. Şu an için en az Windows XP (SP2 veya SP3) kurulu bilgisayarlarda çalışan yazılım, Internet Explorer 7, Firefox 2 ve 3, 256 MB bellek (1 GB öneriliyor), en az 32 MB grafik hafıza gibi sistem gereksinimlerine sahip.

Photosynth'i denemek için: http://photosynth.net/install.aspx

Kaynak:
Tarih:
Hit: 833
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.