Mobil Cihaz Kimliğinizi Gizleyin!

Cep telefonları internete artık rahatlıkla girebildiği için Web'in keyfini sürekli çıkarabiliyorsunuz. Ancak cihazınızın kimliğini sizi Web'de kısıtlamalarla karşı karşıya getirebilir. İşte Symbian'cılar için işin çözümü.

İnternetin kolaylıkla cep telefonlarına girmesi ve kullanıcıların ücretsiz bir yol olan kablosuz ağ ile sörf yapabilmesi şüphesiz birçok kullanıcı için olumlu bir gelişme. Bankalardan, kamu kuruluşlarına kadar tüm kurumların mobil ortamlara taşındığını da düşünürsek durumun ne derece ciddi bir önem teşkil ettiği apaçık ortada.


Ne olarak görünmek istiyorsunuz?

Ancak mobil cihazların sanal alemde boy göstermeleri bazı kısıtları da beraberinde getirdi. Bazı web sitlerinde mobil cihazlara ya da bazı model mobil cihazlara kısıt konularak erişim imkansızlaştırılmaya çalışılıyor. Gerekli ya da gereksiz olarak nitelendirilebilecek bu durumlara geliştiricilerin duyarsız kalması düşünülemezdi.

User Agent Selector adından  da anlaşılacağı üzere web sitelerini aldatmaya yönelik bir uygulama. Symbian cihazınızın tarayıcısı ile tam olarak entegre çalışabilen uygulama girdiğiniz web sitelerinin seçiminize göre sizi aşağıdaki şekillerde görmelerini sağlar.


- iPhone
- XP üzerinden Firefox
- Internet Explorer
- Google Chrome
- Nokia N73, N95, N96, E90
- Windows CE
- BlackBerry 7130e

Tüm Symbian s60 3. sürüm ve 5. sürüm cihazlarla sorunsuz çalışan uygulama Python tabanlı olarak geliştirilmiş. Bu yüzden cihazınızda Python modül paketleri ile birlikte Python ve Python ScriptShell yüklü olmalıdır. Buradan ve buradan forumdaki konuya giderek, buradan ilgili yüklemenin kendisine giderek tüm yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 623
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.