Mobilite Daha Ucuz Olmalı

Deloitte “Global Mobil Tüketici Araştırması 2011” raporunu yayınladı. Raporda mobil cihaz kullanıcılarının en büyük talebilinin, daha uygun ve katlanılabilir fiyatlandırma olması dikkat çekiyor.

Türkiye ve dünyada mobil cihaz kullanımının ele alındığı raporda, kullanıcıların mobil internete bağlanmalarına ve sahip olddukları mobil cihazlara eğiliniyor. Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının her geçen gün arttığı ifade edilerek, kullanım rakamları arttıkça, uygun fiyatlandırma konusunda talebin de arttığı, Türk kullanıcıların ise oparetör değiştirmesindeki en büyük sebebin, fiyatlandırma konusundaki memnuniyetsizlikleri olduğuna vurgu yapılıyor.

 

Deloitte raporunda netbook, tablet ve akıllı telefon  gibi BT cihazlarının yaygınlaşmasıyla birlikte, mekandan bağımsız bağlantının, günlük hayatın bir parçası olduğu ilk olarak ortaya konuluyor. Mobilitedeki eğilimle birlikte kullanıcı sayısı arttıkça, farklı hizmetlere olan ihtiyacın arttığı; servis sağlayıcıların da bu ihtiyaçlara cevap vermek adına yatırım yapmayı sürdürdüklerinin altı çiziliyor.

3G olarak adlandırdığımız mobil geniş bant kullanıcısının, son 1 yılda yüksek oranda arttığına vurgu yapan Deloitte, diğer üklelerdeki uygun fiyatlandırmalı tarife beklentisinin oranı yüzde 54 iken Türkiye’de bu oranın yüzde 66’ya kadar çıktığını söylüyor. Ayrıca Türkiye’de, operatörünü değiştiren kullanıcıların yüzde 59’unun, değişiklik sebebini, daha uygun fiyatlara geçiş olduğunu belirtmesi de dikkat çekici bir başlık olarak ekleniyor

Kaynak:
Tarih:
Hit: 658
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.