Modern Warfare 3, Battlefield 3’ü “Ezdi”

First Person Shooter oyunları son dönemde oldukça popüler. Electronic Arts Battlefield ile başarıyı yakalarken, Activision da Call Of Duty serisinin tüm oyunlarıyla başarıdan başarıya koştu. Durum böyle olunca iki firmanın yeni oyunları oldukça büyük heyecanla bekleniyor.

EA, Frostbite 2 oyun motoruyla bir hayli iddialı. Need For Speed: The Run ve Mirror’s Edge 2’de de kullanılacak olan bu motor,Battlefield 3’ün en büyük kozu. Fakat Modern Warfare 3 ekibi aynı görüşte değil. Onlara göre oyunda fps (saniyede gösterilen sahne sayısı) değeri oldukça önemli ve bu yarıştan Battlefield 3’ün galip çıkması mümkün değil.

İnfinity Ward ile birlikte Modern Warfare 3’ün geliştirici stüdyolarından biri olan Sledgehammer Games, AusGamers’a bir röportaj vermiş. Stüdyonun kurucu ortağı Glen Schofield, Modern Warfare 3’ün iddiası konusunda şunları söylüyor;

“Konsollarda bir rakibimiz var mı emin değilim..Özellikle 60 fps konusunda çalışan bir rakibimiz olsaydı tedirgin olabilirdim. Ancak ileriye bakınca konsollarda 60 fps hızında başarılı bir rakip oyun görebileceğimizi sanmıyorum. 60 bizim rekabetçi sınırımız ve bunu bir kenara atamazsınız.”

Battlefield 3, PC’de 60 fps hızında olmasına rağmen Xbox ve PS3’te 30 fps hızında çalışıyor. Modern Warfare 3 ise konsollarda 60 fps hızında.

Yüksek fps her zaman daha iyi grafikler anlamına gelmiyor. Sonuçta 30 fps’de birçok başarılı oyun mevcut. Bu konudaki kararı oyuncular verecek ancak şurası kesin: Modern Warfare 3 ve Battlefield 3 arasında çok ciddi bir rekabet olacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1099
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.