Mozilla Firefox 5 Emin Adımlarla Geliyor

Web tarayıcı pazarının belki de en sevilen serilerinden Firefox’un yeni sürümü Firefox 5 yavaş yavaş kullanıcılarla bir araya gelmeye hazırlanıyor. Mozilla bugün Firefox 5’in ikinci deneme (beta) sürümünü yayınlayarak, yeni tarayıcıyı kullanıcıların beğenisine sundu.

Firefox 5’in ikinci deneme sürümünde ana odak hız ve daha akıcı bir web deneyimi olarak belirlenmiş. Bu iki etmenin yanı sıra Firefox’a; CSS animasyonlarına destek, Linux için sorunsuz ve işlevsel masaüstü entegrasyonu gibi özellikler de eklenmiş durumda.

Arayüz konusunda tarayıcı pazarına birçok yenilik kazandıran Firefox, yıllar için de tasarımında büyük bir değişiklik yaşanmadığından, sıradanlaştığı yönünde eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak Firefox 5’in ikinci deneme sürümünde de çok büyük bir değişiklik göze çarpmıyor. İzleme koruması üstbilgi tercihinin daha iyi bir yere konumlandırılmasının dışında Firefox’un tasarım konusunda fark yaratan bir farklılığı bulunmuyor.

Tüm bunların yanı sıra; Canvas, JavaScript, bellek ve ağ performansında iyileştirmelere gidilerek daha akıcı ve sorunsuz bir web deneyimi hedeflenmiş. Firefox 5 beta 2’yi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz ancak unutmayın ki, bu sürüm tarayıcının yalnızca deneme amacıyla yayınlanmış versiyonudur. Yani sürekli olarak kullanmanız durumunda, güvenlik ve web deneyimi konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Mozilla Firefox 5 Beta 2 İndir

Kaynak:
Tarih:
Hit: 591
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.