Mozilla ve Googleın arasına Chrome mu girdi?

Açık kaynak kodlu tarayıcı Firefox'un arkasındaki Mozilla vakfı, Chrome'un çıkmasından bu yana ana para kaynağı Google ile olan ilişkilerini anlamlı ama gergin buluyor.

Mozilla şefi John Lilly ABD bilgisayar dergisi ComputerWorld'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Anlamlı ve mükemmel bir ortaklığımız var. Fakat geçen süre zarfında bu ortaklığın olması gerekenden daha karmaşık hale dönüşmediğini söylersem yalan söylemiş olurum."

IT firmalarının bazı alanlarında işbirliği yapması ve diğerlerinde ise rakip olmasının normal olduğunu belirten Lilly, artık Mozilla'nın da ülkeye göre farklı arama motoru sunucuları ile beraber çalışmayı ve mobil-tarayıcı alanına daha fazla konsantre olmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Google bu sene içerisinde kendi web tarayıcısı olan "Chrome"u piyasaya sürdü. Bu aydan itibaren artık Chrome da "Google Pack" uygulama paketinde standart uygulamalardan biri olacak. Şu anda pakette yer alan Firefox'un akıbetinin ne olacağı ise uzun bir süredir merakla bekleniyor...

Kaynak:
Tarih:
Hit: 376
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.