MS geleceği anlattı!

Gelecekte bilgisayar ve insan etkileşiminin değişmesi bekleniyor. Microsoft'un araştırma ve strateji kısmının başındaki yetkili kişi olan Craig Mundie, bilgisayar dünyasının geleceğiyle ilgili öngörülerini aktardı. Kendisi bu değişimin oldukça ilginç olacağı kanısında.

Washington, Redmond'daki Microsoft merkezinde üniversite profesörleri ve devlet adamlarına konuşan Mundie, bilgisayarların insan girdilerini alıp, çıktı üreten bir araç olmaktan çıkmasını bekliyor. İnsanların işlerini onların yerine otomatik yapacak bilgisayarlardan bahsediyor.

"Bilgisayarlar gittikçe güçleniyor ancak halen bir araçlar. Kullanmayı bilmeyenin elinde hiçbir işe yaramazlar", "Zamanla bilgisayarların komutlarımızı değil de isteklerimizi yerine getirmesini düşünüyorum" diyor.

Microsoft'un yaklaşımında bu yönelmenin gerçekleşmesi, 10 - 15 yıl boyunca kullanıcı arabirimini geliştirmeye çalıştıktan sonra oluştu. El yazısı, mimik, ses ve dokunma yoluyla bilgisayar kontrolü geliştirildi. Ancak hala en yaygın kullanılan, ilk Windows sürümleriyle temel olarak aynı, bir grafik arayüz!
Kaynak:
Tarih:
Hit: 339
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.