MS melez grafik çözümlerine karşı uyarıyor

Her geçen gün daha fazla notebook'ta hem yonga setinin bir parçası olan bütünleşik grafik çözümleri hem de harici grafik yongaları aynı anda bulunabiliyor. AMD ve Nvidia bu şekilde maksimum performans ve daha fazla pil süresinden oluşan en iyi kombinasyonu elde etmeye çalışıyor.

WinHEC 2008 etkinliğinde Microsoft bu tip yapılandırmaların Vista-halefi Windows 7 ile kullanılmaması konusunda üreticileri uyardı. Notebook üreticilerine dağıtılan bir dokümanda firma, melez grafik çözümlerinden bahsediyor.

Microsoft, Windows 7 ile grafik yongalarının kullanımına dair tavsiyelerinde yeni işletim sisteminin melez grafik çözümlerini fabrika çıkışı olarak desteklemeyeceğini bildirdi. Microsoft bu yüzden notebook üreticilerini bu tip bir kullanıma başvurmamaları konusunda tavsiyede bulunuyor.

Ekran kartı üreticileri AMD ve Nvidia en önemli ortaklarından birinin böyle bir hareketine hiç sevinmeyebilir. Öyle görünüyor ki, Microsoft'un Windows 7'nin melez grafik çözümlerinde en uygun şekilde çalışmayacağı konusunda endişeleri var. Böyle bir kullanımda sürücü problemleri ortaya çıkabilir, zira firma hazırladığı dokümanda olası kararsızlıklardan bahsediyor.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 709
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.