MS, Street Viewa işte böyle yanıt verecek

Microsoft ve Google'ın her alandaki rekabeti devam ediyor. Microsoft son olarak Google'ın çok tartışılan Street View hizmetine bir alternatif geliştirdi. Photosynth adını verdiği ürün, özel bir teknoloji kullanarak birden fazla resmi birleştirerek sanal olarak üç boyutlu görüntüler oluşturabiliyor. Fakat Microsoft bu görüntüleri, Google'ın yaptığı gibi, kendisi elde etmeyecek, kullanıcıların yükledikleri resimlerin birleştirmelerinden elde edecek.

Bu özgürlüğü kullanıcıya bırakan Microsoft, bu sayede özellikle iş sahiplerinin, artık ticari olarak da kullanıma açılan Photosynth'ten daha fazla yararlanabileceklerini düşünüyor. İlk akla gelen emlak işi ile uğraşan kişilerin, Photosynth ile daireleri çok daha dikkat çekici bir şekilde internet üzerinden tanıtabilecekleri.

Fakat Photosynth'in yetenekleri sadece emlak ile sınırlı olmayacak kadar gelişmiş. İşte bu yüzden NASA tarafından da Mars projesini tanıtmak için kullanılmaya başlandı bile. Ayrıca Microsoft Virtual Earth üzerinden de Photosynth kullanıyor.

Photosynth'in sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz ama önce sisteminizde Silverlight eklentisinin yüklü olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 628
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.