Mutlu Gelecek Arıyorlar

Yenibiris.com'un sosyal sorumluluk çalışması olarak Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye Şubesi ile işbirliğine giderek şubat ayında başlattığı 'Mutlu Gelecek Projesi'nin ilk etabı sona erdi.

Türkiye'nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com'un Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ile işbirliğine giderek başlattığı 'Mutlu Gelecek Projesi'nin birinci etabı tamamlandı. Projeye başvuran 2.204 kişi arasından seçilen 120 kişiye ücretsiz 3 ay boyunca koçluk hizmetinin verildiği ilk etabın sonuçları, çalışanların da iş arayanlar kadar kariyer desteğine ihtiyaç duyduklarını ortaya çıkardı. Projeye en fazla ilgiyi ise 'satış – pazarlama' ve 'mali işler – finansman' alanında deneyime sahip çalışanlar gösterdi.

Kişisel gelişim, kariyer, yaşam, yöneticilik, performans, ilişki, insan kaynakları, organizasyon ve ilişki sistemleri konularında koçluk desteği sunulan projeye katılanların profiline bakıldığında, %33'lük bir kesimin 5 ile 10 yıl arasında iş deneyimine sahip olduğu görüldü. 10 yıldan fazla deneyime sahip olanlar %28'lik bir kesimi oluştururken, en az iki yıllık iş tecrübesi bulunanların oranı ise %26'da kaldı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 945
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.