MySpace Çalışanlarının Yarısı İşten Çıkarıldı

Sosyal ağ pazarının eskiden en güçlü oyuncularından bir tanesi olan MySpace, 2008’den beri çok büyük bir düşüş grafiği sergiliyordu. 2005 yılında ABD’nin medya devi News Corp tarafından tam 580 milyon Dolar karşılığında satın alınan MySpace, 2008’den bu yana 30 milyon kullanıcı kaybederek deyim yerindeyse piyasadan silindi.

Herkes MySpace’in kapatılmasını beklerken, News Corp geçtiğimiz günlerde MySpace’i 545 milyon Dolar zararla 35 milyon Dolar’a sattığını duyurdu. MySpace’in yeni sahibi olan Specific Media, satın almanın üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen değişim rüzgarlarını estirmeye başladı.

MySpace’e yeni bir kimlik kazandırması planlanan Specific Media’nın ilk işi 450 kişilik ekibin yarısını işten çıkarmak oldu. Specific Media’nın bu hamlesi oldukça doğru aslına bakılırsa. Çünkü MySpace oldukça küçük bir sosyal ağ haline geldi ve çalışan sayısıyla şirketin ölçeği alakasız bir şekilde seyrediyordu. Umarız Specific Media doğru hamlelerine devam eder ve MySpace yeniden sosyal ağ pazarına renk getirir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 572
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.