MySpace Satılıyor

Rupert Murdoch’ın direktifiyle News Corporation tarafından 2005 yılında 580 milyon Dolar’a satın alınan MySpace, Facebook’un gölgesinde kalarak başarısız oldu. Birkaç yıllık süreçte zarar üzerine zarar eden MySpace medya imparatorluğu News Corporation’a beyaz bayrak çektirdi.

News Corp. danışman bankası Allen & Co. ile MySpace’in satış işlemlerini başlattı. MySpace’i yeniden eski günlerine döndürmek için çok uğraşan News Corp. firmanın CEO’sunu değiştirmekten, sitenin konseptini yenilemeye kadar birçok yol denedi. Son olarak MySpace’in verdiği zararı azaltma girişimleri de sonuçsuz kalınca tek çare tek dişi kalmış sosyal ağı satmak kaldı. News Corp. MySpace için elinden geleni yapsa da, Facebook sosyal ağı tam anlamıyla duman etmişti.

Bir mobil organizasyon olan MocoSpace MySpace ile ilgilendiğini açıkladı. Ancak anlaşma News Corp.’un MySpace için isteyeceği paraya bağlı. Herkesin bildiği gibi MySpace bu haliyle 580 milyon Dolar etmez.  Neyse, MySpace’i satın alacak kurum, kesinlikle risk almayı seven bir yer olacaktır.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 973
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.