MySpace “Taklaya” Geldi!

Facebook bu derece popüler olmadan, Twitter atı alıp Üsküdar’ı geçmeden önce internet dünyasının sosyal buluşma noktası MySpace’ti. Facebook’tan daha sonra kurulmuş olsa bile özellikle müzik ile ilgilenenleri bir araya getiren MySpace kısa sürede hızlı bir büyüme trendiyle büyük başarı yakaladı. Ama şimdilerde MySpace iyi günler geçirmiyor.

Kullanıcı sayısı düşen ve hit’leri günden güne azalan sitede işten çıkarmalar başladı. Küçülmeye giden MySpace ilk etapta çalışanlarının yüzde 40’ına yakınının sözleşmelerini karşılıklı olarak feshedecek. Toplam 400 çalışanı olduğu bilinen çevrim içi sosyal müzik platformundan 150 kişinin çıkarılması bekleniyor.

Geriye kalan 250 kişi ile yoluna devam edecek site böylece acil kaynak yaratmayla ilgili sıkıntılarını kısa vadede çözmüş olacak ama Facebook, Twitter, LinkedIn ve Foursquare gibi günden güne büyüyen diğer sosyal ağlarla rekabet etmek için nasıl bir yol izleyecek bunu bilemiyoruz. Ancak site kendine şimdiye dek hizmet etmiş çalışanlarını deyim yerindeyse kapının önüne öylece koymayacak. İşten çıkarılan çalışanlar için bir geçiş süreci konulacak ve başka bir iş ararlarken bir müddet daha maaş almaya devam edecekler.

İnternet aleminde yayılan iddiaların üzerine, AllthingsDigital haber sitesinin raporu ise her şeyin üzerine tuz biber ekti. Raporda, bilançoda sürekli zarar gösteren sitenin sahibi News Corparation’un MySpace’i  20 ila 30 milyona satmayı planladığı belirtildi. AllThingsDigital’in iddiasının ne derece doğru olduğunu da zamanla göreceğiz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 627
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.