NASA Bilgisayarları HP’den

Amerika Birleşik Devletleri Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), mühendislerin kullandığı masaüstü bilgisayarların yenilenmesi ve son teknolojiye güncellenmesi için HP Kurumsal Hizmetleri’ni seçti. HP Kurumsal, vereceği 4 yıl süreli hizmetle ABD hükümetinden 2.5 milyar dolar alacak.

HP, anlaşma kapsamında, NASA’ya son kullanıcı masaüstü cihazları ve hizmetleri sağlayarak, NASA’nın verimliliğini artıracak ve çalışanlarının güvenli bir bilgi işlem ortamında daha rahat işbirliği yapmalarına olanak sağlayacak.

HP, kurumun tüm son kullanıcı altyapısını yenilerken NASA’ya tam kapsamlı kişisel bilgisayar hizmetleri, iş istasyonları ve donanımları da sunacak. Bu anlaşmadan NASA’daki 60 binden fazla kullanıcı yararlanacak. NASA’nın HP’nin tamamlayacağı masaüstü modernizasyonundan önemli bir performans artışı ve maliyet tasarrufu sağlaması bekleniyor.

NASA Satın Alma Görevlisi Michael Sweigart, “NASA personeli konuyla ilgili diğer tüm sektörlerin yaptığı gibi iş süreçlerini yürütmek ve geliştirmek için BT hizmetlerinden faydalanıyor.  Bizim için BT hizmetlerini, yönetecek, sistem güvenliğini sağlayacak ve teknik destek verecek bir iş ortağımız.” dedi. NASA anlaşma ile ABD sınırları içindeki tüm merkezlerinde düşük maliyetli, güvenli ve kullanışlı bir son kullanıcı altyapısından yararlanma olanağı bulacak. Masaüstü sistemlerle mobil cihazları bir arada kullanan HP’nin 360 Derece İşyeri Hizmeti, NASA çalışanlarının güvenle bilgi paylaşmasını sağlayacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 489
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.