Nasa Geçen Yıl 13 Kez Hack’lendi

Dünyanın en güvenli sistemlerinden birinin NASA’ya ait olduğu düşünülebilir ancak saldırılara karşı alt edilmesinin olanaksız olmadığını belirtelim. Nitekim geçtiğimiz yıl NASA’nın tam 13 kez hackerlar tarafından hacklenmesi de bu duruma güzel bir kanıt olsa gerek.

NASA Genel Müfettişi Paul Martin’in yayınladığı bilgiler, internet korsanlarının en büyük hedeflerinden birinin NASA olduğunu ortaya koyuyor. Bu saldırılarda NASA’nın ciddi hasara uğradığını belirten Martin, sistemdeki binlerce bilgisayarı etkileyen önemli aksamalar bir yana 7 Milyon Dolar keşif bedeli biçilen hassas veriler korsanların eline geçmiş olduğunu söylüyor.

Saldırıların Çin merkezli IP adresleri üzerinden geldiğine dikkat çekilen raporda, NASA’nın Jet Propulsion Laboratuar’ının kontrolünü kısa süreliğine hackerlar tarafından da ele geçirildiği bilgisi yer alıyor. Ayrıca hackerlar sisteme yükledikleri özel bir yazılımla tüm NASA bilgisayarlarına sızmayı amaçladıkları ancak bu girişimin de kısa sürede fark edilip etkisiz hale getirildiği belirtilmiş.

NASA’ya karşı gerçekleştirilen siber saldırılarının boyutunun her geçen gün daha da arttığına ve NASA’nın her yıl sadece güvenlik için 58 Milyon Dolar kaynak ayırmak zorunda kaldığına değiniliyor.

 

hatırlatma: http://www.tahribat.com/Forum-Nasa-Gov-Sql-Injection-Eglenmek-Isteyene-137259/ :)

Kaynak:
Tarih:
Hit: 949
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.