Ne Microsoft duruyor ne de Google

Gittikçe kızışan, hızlanan Microsoft-Google savaşında Google'dan yeni bir darbe geldi. Microsoft'un Office 2010 saldırısına karşılık olarak Google da Docs'u yeniliyor.

Google Docs Blog'da yapılan bir duyuruyla ortaya çıkan haberdehenüz bütün detaylar, gelecek bütün yenilikler açıklanmadı. Bilinen lu ki Google Docs'un tasarımı değişecek. Değişikliğin sadece bununla kalmaması, Office'e karşı Docs'un güçlü internet konumunu korumasını sağlayacak yenilikler getirmesi bekleniyor. Çünkü sonuçta bu, Microsoft'un Office 2010'da duyurduğu yeni internet tabanlı uygulamaya karşı bir hareket.

Google, Docs'un yenilenen tasarımının daha kullanışlı, daha pratik olacağını belirtiyor. Çalışma esnasında bazı çalışmayan modüller olabileceği de belirtiliyor. Google Docs'un yeni özellikler sayfası altında listelenen en son çıkan özellikler arasında Solve ile denklemleri optimize ederek çözmek, ROMAN function ile rakamları kolayca Roma rakamlarına çevirmek, formlardaki bölüm başlıklarından faydalanmak ve Microsoft Office Word 2007'ye ait .docx dosyalarını içeri aktarmak mümkün.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 303
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.