NELA dan Müthiş Gelişme

Avrupa’nın bağımsız nano elektronik lider araştırma merkezi (IMEC) ve Tayvan yarı iletken üreticisi (TSMC) 22 nn mimarisi için el ele verdi.

TMSC’nin yenileme işbirliği çabaları teknoloji yarışında değerini artırıyor. IMEC ve  TSMC arasındaki işbirliğinin açıklanması TSMC ’nin gelecekle ilgili taahhütlerini de arttırdı. Anlaşmada, aslında TSMC ve IMEC’in birlikteliğinin 2005’e dayandığı ve bu sürenin uzatıldığı belirtiliyor. IMEC’in iş ortaklığında sektör harici firmalar olduğu gibi yarı iletken firmalarda bulunuyor.

TSMC’in küresel çabalarının bir kısmı Avrupa’yı da kapsıyor. Bu yolla TSMC, IMEC’in alt yapısından yararlanabilecek ki ön ürünler ve yarı iletken araçlar daha da genişleyecek. IMEC ve üyeleri TMSC’nin kart temelli teknolojisinin yol haritasından, platform uzmanlığından, müşterilerinden, destekleyicilerinden ve ekosistem ortaklarından yararlanabilecek.  

Bu anlaşma ile TSCM kazançlı ortaklıklar ve uzun dönem stratejisini belirlemiş durumda. Bu anlaşma yarı iletken endüstrisinin önemi ve araştırma skalası için büyük bir başarı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 823
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.