Netlioo: Sosyal Ağlar, Alışverişle Buluştu

Sosyal ağlar, tüm dünyada oldukça popüler. Facebook 500 milyon kullancıyı geçerken Twitter da geçtiğimiz günlerde 200 milyon kullanıcı sınırını aştı. Neredeyse ülkemizde interneti olan herkes bir sosyal platforma üye. Dolayısıyla bu dünyadan çeşitli şekillerde faydalanmak oldukça mantıklı.

 

Facebook’un reklam pazarındaki başarısı buna bir örnek. Ayrıca ABD’de ‘Facebook Places‘ özelliği üzerinden çeşitli fırsatlar, indirimler yakalamak mümkün oluyor. Ancak bu ülkemizde kullanılabilen bir özellik değil. Belki akıllara Foursquare gelebilir ancak bu servis üzerinde genellikle küçük hediyeler kazanıyorsunuz. Yani sosyal platformlarla alışverişi birleştiren bir platform Türkiye’de yok.

Bu sebeple geçtiğimiz günlerde Netlioo adlı siteye denk gelince bu yazıyı hazırlamaya karar verdim. Kendini “Sosyal Alışveriş Platformu” olarak tanımlayan site, şu sıralar yükselişte olan fırsat sitelerinden ayrılıyor. Çünkü Netlioo, indirime değil kazandırmaya yönelmiş.

Siteye üye olabilmek için bir referans üyeden davetiye almanız gerekiyor. Bunun sebebi üyeleri seçkin ve güncel tutabilmek. Ancak referans olarak gösterebileceğiniz bir üye yoksa, Netlioo yönetiminden davetiye isteyebilirsiniz. Site kendi kriterlerine göre başvurunuzu değerlendirip size bir davetiye verebilir.

Üye olduktan sonra Netlioo’nun bir e-alışveriş sitesi olduğunu görüyoruz. Giyim, takı, sağlık, kozmetik, dekorasyon, tüketici elektroniği gibi oldukça geniş bir listeye sahip olan sitede ihtiyacınız olan herşeyi bulmak mümkün. Ayrıca henüz çok yeni bir site olduğu için zamanla ürünlerin çoğalabileceğini düşünüyorum. Sitenin genelinde fiyatlar uygun. Ancak bazı elektronik ürünlerin fiyatı piyasanın biraz üzerinde.

Peki Netlioo’nun farkı nerede?

Netlioo, indirime ya da fırsatlara yönelmiş bir site değil. Temel olarak ihtiyaçlarınızı bu site üzerinden karşılamayı ve puan kazanmayı amaçlıyor. Bu haliyle diğer e-ticaret sitelerinden çok farklı değil. Ancak işin içine sosyal ağ öyle bir şekilde katılıyor ki Netlioo, tüm benzerlerinden ayrılıyor.

Siteye giriş yaptığınız ekranın üst kısımda ‘Facebook’a giriş yapın’ seçeneği bulunuyor. Bu seçeneği kullanmak avantajınıza olacaktır. Çünkü arkadaşlarınız siteye üye olup alışveriş yaptığında siz de puan kazanmaya başlayaksınız. Hatta arkadaşlarınızın arkadaşları da siteye üye olduğunda onlardan da puan elde edeceksiniz.

Bu NP yani Netlioo Puan’ları isterseniz nakite dönüştürebilir, isterseniz de site üzerinden alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Netlioo, Türkiye’de benzeri bulunmayan bir site. En azından ben şimdiye kadar bir benzerini görmedim. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu site popüler olacak mı?

Kaynak:
Tarih:
Hit: 988
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.