Nintendo Yeni Teknolojilerini Tanıttı

Dünyanın önde gelen konsol ve video oyun üreticilerinden Nintendo, Wii Sports Resort ve Wii Fit Plus'un lansmanını gerçekleştirdi.

Satışa sunulduğundan bu yana geniş kitlelerce ilgi gören Nintendo Wii için yenilikler yayınlanmaya devam ediyor. Wii Sports ile cümbür cemaat oyun oynama keyfini yaşadığımız, Wii Fit ile zinde kalmaya çalıştığımız uygulamaların yeni versiyonlarıyla bugün yapılan lansman ile tanıştık. Hasan Çolakoğlu'nun sunumuyla gerçekleştirilen organizasyonda, iki yeni ürünün duyurusu yapıldı.

Wii Motion Plus eklentisiyle beraber satışa sunulan Wii Sports Resort'de, kullanıcılar yeni spor oyunlarıyla tanışıyor. Eskirimden masa tenisine, basketboldan frizbi fırlatmaya kadar 12 farklı aktiviteye ev sahipliği yapan oyun, yeni kumanda sistemi sayesinde büyük ilgi göreceğe benziyor. Zira Wii Motion Plus sayesinde, standart Wii Remote kumandanız daha hassas bir hale geliyor. Yalnızca cihazın alt kısmına takılan bir aparatla Wii Motion Plus'a çevrilen kontrol kumandanız sayesinde, artık hemen hemen her hareketiniz Wii'ye aktarılabiliyor.


Wii Sports Resort'tan bir ekran görüntüsü

Lansmanda tanıtımı yapılan diğer ürün ise ay sonu satışa sunulacak olan Wii Fit Plus. Standart Wii Fit cihazına yapılan yazılım güncellemesiyle birçok yeni uygulamaya sahip olan bu ürün, forma girmek için epey etkili. Ancak şu da bir gerçek ki, Wii Fit Plus, orijinal cihazın tamamen aynısı. Yalnızca içeriğinde yeni oyunlar ve uygulamalar bulunuyor.

Önümüzdeki dönemde Super Mario gibi yeni Wii oyunlarının çıkacağını dile getiren Hasan Çolakoğlu, ayrıca henüz hakkında detaylı bilgi bulunmayan Wii Vitality Sensor'u da müjdeledi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 445
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.