Nintendo Yeni Wii’yi Duyurdu!

Bir süredir söylentileri internette dolaşan Yeni Wii, Nintendo tarafından resmi olarak duyuruldu. Bugün yapılan açıklama ile yeni Wii’nin 2012’de piyasaya sunulacağı ve ilk olarak E3’te gösterileceği doğrulandı.

Bir süre önce Nintendo 3DS’i piyasaya süren firma, gözlüksüz 3D özelliğiyle çok dikkat çekmesine rağmen yüksek fiyatıyla beklediği ilgiyi görmedi. Kullanıcılar yenilik olarak sunulan 3D özelliğinin bu fiyata değmeyeceğini düşünüyor olsa gerek. Hatta Nintendo Amerika Sorumlusu Reggie Fills-Aime de “Edindiğimiz bu tecrübelerden sonra yeni Wii’nin 3D özelliğine sahip olmayacağını söyleyebilirim” açıklamasını yapmıştı.

3DS’in ardından yeni Wii söylentileri yayılmaya başladı. İlk başta cihazın 3D özellikli olacağına işaret eden söylentiler, gelen açıklama ile HD’ye yöneldi. Ayrıca yeni Wii’nin 2012 yılında piyasada olacağı da iddia ediliyordu.

Rakiplerinin Move ve Kinect hamleleri karşısında sessiz kalan Nintendo, nihayet bir cevap vermeye hazırlanıyor. Resmi açıklama ile yeni Wii’nin 2012’de piyasada olacağını duyuran firma, cihazın ilk kez E3 oyun fuarında gösterileceğini açıkladı. Açıklamada cihazın özellikleri ya da ismi hakkkında bilgi verilmemiş. Ancak en büyük beklenti HD desteği. Bu arada E3’te sergilenecek yeni Wii’nin oynanabilir yani çalışan bir örnek olacağını da belirtelim. E3 2011 Haziran ayında Los Angeles’ta düzenlenecek.

Açıklamada ilk Wii’nin satışlarına değinen Nintendo, 2006 yılında piyasaya sunduğu Wii’nin toplam 86 milyon adet satıldığını açıkladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 649
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.