Noise Free : Apple gürültü giderme teknolojisini bizden çaldı

 

Geliştirdiği teknolojileri koruma konusunda agresif tutumuyla bilinen Apple, bununla birlikte zaman zaman patent ihlali suçlamalarına da konu oluyor.
 
Silikon Vadisi'nde faaliyet gösteren Noise Free isimli bir firma, Apple'ın iPad ve iPhone cihazlarındaki gürültü giderici teknolojinin kendilerine ait olduğunu ve izinsiz kullanıldığını iddia etti.
 
Firma, Apple ile bir toplantı esnasında kendi teknolojilerini sergilediklerini ancak Apple'ın izin almaya gerek duymadan bu teknolojiyi kullanmaya başladığını belirtiyor. Kaliforniya San Jose mahkemesine bir dava başvurusu yapan firma, patent ihlali, ticari sırların çalınması ve sözleşme ihlali suçlamalarında bulundu. Firma ayrıca Apple'ın yaptığı herhangi bir gürültü giderici patent başvurusunun da kabul edilmemesini istedi.
 
Noise Free firması geliştirdiği teknoloji ile dış mekanlarda yapılan konuşma esnasında otobüs veya yol çalışması gibi harici sesleri tespit ederek karşı tarafa gitmesini engelliyor. Böylece sadece konuşan kişinin sesi ön planda oluyor.
 
Kaynak:
Tarih:
Hit: 649
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.