Nokia CEO’su Bombayı Patlattı

Şu sıralar Nokia cephesinden birçok farklı haber geliyor. Nokia N9 lansmanından sonra geliştiriciler için sunumlara devam eden firma, geleceğe dair birçok bilgi açıklıyor.

Bugün ortaya çıkan ilk Windows Phone 7’li Nokia, günün en önemli haberlerinden biri. Stephen Elop’un sızıntı olmaması için yoğun (!) önlemler almasına rağmen cihazın videosu internet ortamına düştü.

Windows Phone 7’li Nokia kadar ilgi çekmese de bir önemli haber de MeeGo cephesinden geldi. İki gün önce ilk MeeGo’lu cihazı N9’u tanıtan firma, bugün de N9’un son MeeGo’lu Nokia olacağını açıkladı.

CEO Stephen Elop, Finlandiya merkezli bir sitede yer alan sözlerinde;

“Bu telefonun satışları çok iyi olsa bile Nokia’nın MeeGo işletim sistemine dönme gibi bir niyeti yok” dedi ve gelecek ümitlerini tamamen Windows Phone 7’ye bağladıklarını gösterdi.

 

Konuyla ilgili bir soruya cevap veren Nokia Ürün Müdürü Jussi Makinen ise, olaya farklı bir açıdan yaklaşmış;

“İnnovasyonlar, dizayn, arayüz ve Qt geliştirici deneyimleriyle Nokia N9, birçok açıdan Nokia için yaşamaya devam edicek”

Bu açıklama CEO’sunun açıklamasını red etmiyor. Ancak Nokia N9’un firmanın diğer modellerine ilham vereceğini anlayabiliriz. Yine de Makinen’in net bir cevap vermemesi biraz ilginç.

Bakalım Nokia N9 milyonlarca satılsa bile Nokia sözünden dönmemeyi başarabilecek mi?

Kaynak:
Tarih:
Hit: 766
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.