Nokia cihazlarına Microsoft Silverlight geliyor

Nokia, S60, Series 40 cihazlarında Microsoft Silverlight teknolojisini kullanacak.
Nokia%20cihazlarına%20Microsoft%20Silverlight%20geliyor
Bu gelişmeyle, uygulama geliştirme uzmanlarına, S60 lisans sahiplerine ve bütün sektöre, önemli iş fırsatları ve ek geliştirme seçenekleri sunulacak.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, hem Symbian işletim sistemi üzerinde çalışan S60 yazılımına, hem de Series 40 cihazlarına ve Nokia İnternet tablet'lerine Microsoft Silverlight teknolojisini ekleyecek. Silverlight desteği, geliştirme uzmanlarına, birden fazla platformda tutarlı ve güvenilir bir biçimde çalışan uygulamalar yaratma olanağı verecek.

Nokia'nın yazılım stratejisi, çapraz platform geliştirme ortamlarına dayanıyor ve pazar lideri ve zengin içerikli İnternet uygulama ortamlarını desteklemeyi, ayrıca açık inovasyonu teşvik etmeyi hedefliyor.

Microsoft, S60 lisans sahiplerinin müşterileri de dahil çok sayıda mobil kullanıcıya ulaşacak. Geliştirme uzmanları ve tasarımcılar, birden çok işletim sistemi, tarayıcı ve platform için farklı uygulama versiyonları ve servisler geliştirebilecekler.

Silverlight, yeni nesil ortam deneyimleri ve zengin interaktif uygulamalar sunmak için kullanılan çapraz tarayıcı ve çapraz platform özellikli bir ek yazılım olarak tanımlanıyor. Silverlight, dünya genelinde halihazırda 8.000'den fazla uygulamayı çalıştırıyor. Ayrıca, Entertainment Tonight, NBA ve NBC Universal gibi kuruluşlarda, müşterilere Web tabanlı deneyimler sunmak için kullanılıyor.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 774
Yazar: AsDayGoesByYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.