Nokia E72 Belli Oldu!

Nokia’nın tam QWERTY tuş takımına sahip, Blackberry esintileri taşıyan iş telefonu E71’in, selefi sayılabilecek modeli E72’nin teknik detaylarına yazımızda göz atıyoruz.

Nokia'nın iş için üretilen telefonlarından en yeni üyesi de E72. Tıpkı bir önceki model olan E71 gibi tam QWERTY klavyeye sahip olan E72 yeni E serisi karakterini taşımasının yanı sıra klasik E71 çizgisini de koruyor.


E72 ile Nokia, BB'nin Avrupa arenasındaki yine en güçlü rakibi olacak gibi.

E72'nin tuş takımında göze çarpan önemli bir değişiklik space bar tuşunun daha küçülmüş olması ve buna bağlı olarak ekstra iki yeni tuşun sunulması. Tabi tam dokunmatik 5 yönlü navigasyon tuşunu da unutmamak lazım. İlk olarak Nokia E63'de görülen bu özellik ile menüde gezinmek bile keyifli bir hal alıyor.

5 Megapiksel Kamera

Dış tasarım ciddi benzerlikler içerse de içerikte bir o kadar da gelişme mevcut. 5 megapiksel kameraya sahip olacak olan E72, Symbian S60 3.sürüm FP2 işletim sistemi ile beraber gelecek. Ayrıca EDGE, WCDMA, HSDPA, HSUPA standartlarına sahip olacak ürün, Wi-Fi ve Bluetooh kablosuz bağlantı standartlarını da destekleyecek ve A-GPS özelliği sunacak.

E72 tıpkı E75'de olduğu gibi Nokia Messaging arayüzünün en son güncel sürümü bir mail istemcisi ile birlikte sunulacak. Bu sayede yüzlerce mail hesabına cihazınızdan birkaç tıklamayla erişebileceksiniz.

Cihazın, ülkemizde ve dünyada ne zaman vitrinlerde boy göstereceği, yahut ne kadar fiyatla satışa sunulacağına dair henüz bir bilgi yok ancak ses getireceği kesin.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 673
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.