Nokia Kullanıcılarına Kötü Haber

Nokia bir erteleme haberiyle yine kullanıcılarını üzmesini bildi.

Nokia, yazılım konusunda yaptığı hamlelerin ardından bir değişim sürecine girdi. Ancak gelen haberler taşların tam olarak yerine oturmadığını gösteriyor. MeeGo hakkında gelen çelişkili açıklamaların ardından bu kez Symbian Anna’nın ertelendiği açıklaması geldi.

Nokia, daha önce yaptığı açıklamada Symbian Anna’nın daha önce piyasaya sürülen modellere güncelleme olarak sunulacağını duyurmuştu. Güncellemenin ağustos ayının ilk günlerinde kullanıma sunulacağı verilen bilgiler arasındaydı. Fakat Nokia, bu konuda bazı gecikmelerin olabileceğini açıkladı.

Twitter üzerinden gelen bir soruya Nokia, tüm kullanıcıların Symbian Anna’ya kavuşmasının Ağustos ayı sonunu bulacağı yanıtını verdi. Dolayısıyla yaklaşık 1 aylık bir gecikme söz konusu olabilir.

Aslına bakılırsa Nokia, ilk başta Symbian Anna güncellemesinin Eylül ayında geleceğini açıklamıştı. Son gelen haberler Ağustos ayına çekilen tarihin Eylül’e kalacağını gösteriyor.

Ancak Nokia N8, C7 ve E7 modelleri, temmuz sonundan itibaren Symbian Anna ile birlikte piyasaya sürülecek. Bu konuda bir gecikme olmayacak gibi görünüyor.

Nokia’nın Symbian Belle adını taşıyan yeni bir sürüm üzerinde çalıştığına dair iddialar var. Belki de Symbian Anna hakkında yaşanan yeni gelişmeler bununla bağlantılı olabilir. Piyasaya 1GHz hızında işlemciye sahip modeller sunacağı konuşulan Nokia’nın, bu modellerle uyumlu Symbian Belle işletim sistemini geliştirdiği belirtiliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1191
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.