Nokia Oro: Altın, Safir ve C7

Geçtiğimiz haftalarda bir Symbian etkinliği düzenleyen Nokia, belki de son kez Symbian için bu kadar kapsamlı yenilikler yaptı. Nokia X7 ve E6 modelleri tanıtılırken Symbian Anna işletim sistemi de N8, C7 gibi modellere güncelleme olarak sunulacak.

Bakıldığı zaman Symbian Anna, Symbian^3’ün biraz daha stabil ve farklı simgelere sahip olan versiyonu. X7 modeli ise C7 ve N8 ile benzer bir donanımı kullanıyor fakat tasarımı biraz farklı. Tüm bu detaylar Nokia’nın artık Symbian üzerinde çok fazla çalışmadığını gösteriyor. Firmanın hedefi mevcut platformla yıl sonunu getirip WP7’ye geçiş yapmak.

Buna bir örnek de Rusya’da karşımıza çıktı. İnternette bazı resimleri yayınlanan Nokia Oro adlı modelin yakında piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Oldukça yüksek kalite malzemelerin kullanıldığı cihaz, lükse düşkün müşterilere hitap ediyor.

Oro’nun ön yüzünde görülen çerçeve 18 ayar altınla kaplanmış. Arka kapak ise ‘Bridge Of Weir’ deriyle kaplanmış. Bu deri, Burj El Arab otelinde ve Aston Martin modellerinde de kullanılıyor. Yine ön yüzde bulunan Ev tuşu ise tek parça safirden oluşuyor.

Tüm bu lüks malzemelerin altında ise bir Nokia C7 yatıyor. Yani Nokia Oro, tamamen C7 üzerine inşa edilmiş. C7’nin özelliklerini kısaca hatırlarsak; 3.5 inç AMOLED ekran, 8MP kamera, 720p video kaydı, 680 MHz işlemci.

Nokia Oro’nun yakında Rusya’da satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında. Fiyatının ise 1600 Dolar civarında olması bekleniyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1310
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.