Nokia Şarj Cihazları Ücretsiz Değişiyor

%20Nokia%20Şarj%20Cihazları%20Ücretsiz%20Değişiyor

Bazı Nokia şarj cihazlarında tespit edilen bir kalite sorunu nedeniyle, firma, bu cihazların ücretsiz olarak değiştirilmesi programını başlattı.

 

Cep telefonu üreticisi Nokia, Çin’de ürettirmiş olduğu şarj cihazlarının yaklaşık 14 milyon adedini, güvenli olmadığı gerekçesiyle, ücretsiz olarak değiştirebileceğini açıkladı.

Finlandiya merkezli firma, 13 Haziran – 25 Ekim arasında üretmiş olduğu AC-4U ve 15 – 9 Ağustos tarihleri arasında üretmiş olduğu AC-3E ile AC-3U modelleri şarj aletlerine sahip olan kullanıcıların, ücretsiz olarak bu cihazları değiştirebileceklerini belirtti.

Çoğu Kuzey Amerika ve Avrupa’da satılmış olan bu şarj cihazları ile ilgili Nokia tarafından yapılan açıklamada, bu cihazlarda henüz herhangi bir patlama veya kaza görülmediği, ancak tedbirli olmak açısından ve ileriye yönelik güvenlik önlemi almak açısından, bu şarj aletlerinin firma tarafından değiştirileceği belirtildi.

Nokia’nın önleyici önlem çalışması kapsamında, bu üç şarj cihazlarının değiştirilmesi ile ilgili doğacak maliyetleri, BYD şirketinin üstleneceği açıklandı.

Nokia’nın bahsedilen şarj aletleri, üçüncü bir tedarikçi firma tarafından üretilmiş ve kalite açısından düşük derece almış. Bu cihazların kullanımının devam etmesi halinde, üzerinde bulunan plastik kapakların gevşeyerek yerlerinden çıkabileceği, elektriğe bağlı olduğu durumlarda ise elektrik çarplamarı ile karşılaşılabileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 468 milyon cep telefonu satmış olan ve cep telefonu pazarının yüzde 38′ine sahip olan Nokia, tespit edilen bu olası kalite sorunu nedeniyle imajını korumak ve riske atmamak için böyle bir Nokia şarj aleti ücretsiz değiştirme projesi başlatmış oldu.

Nokia şarj cihazlarının değişimi ile ilgili daha geniş bilgi almak için http://chargerexchange.nokia.com adresini ziyaret edebilir, sahip olduğunuz Nokia şarj cihazlarının bu değişim programının içinde bulunup bulunmadığını görebilirsiniz. Bu konuyla ilgili bilgi alabileceğiniz başka bir adres de, Nokia’nın kendi internet sayfası olacaktır.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1177
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.