Nokia Yeni Yol Haritasını Çizdi

Nokia’nın çok tartışılan icra kurulu başkanı Stephen Elop, internet üzerinden yayımlanan toplantıda, Nokia’nın, Microsoft ile yapılan anlaşmanın ardından yapılan değişiklikleri ve yeni planlarını takipçilerine anlattı.

Elop bu planı 5 ana başlık altında topladı, bu ana başlıklarda Windows Phone 7’ye dair bir ipucu olmasa bile söylemlerinden Windows Phone 7 somut olarak çıkana kadar cep telefonu piyasasında yeni bir hedef belirleyerek kan kaybını durdurmayı hedeflediği farkedildi. Nokia, bu 5 ana başlığa göre:

1- Nokia ilk olarak “40 Serisi” adı altında kullanıcıyı 3 yeni telefon ile buluşturacak.
2- Symbian Anna’lı cihazlar Temmuz ayının başından itibaren kullanıcıya ulaştırılacak.
3- İleriye dönük olarak bir sene içerisinde toplam 10 yepyeni Symbian tabanlı Nokia cep telefonu tanıtılacak.
4-  Nokia N9 tüm yeni özellikleriyle tanıtılacak ve sıkı bir pazarlama stratejisi izlenecek.
5- kullanıcı sayısındaki düşüşün önüne geçmek, hatta daha fazla kullanıcıya ulaşmak için geliştiricilere verilen destek en üst  düzeye çıkarılacak. 

Stephen Elop, ana başlıkları açıkladıktan sonra, “2011’in hemen başında rotamızı yeniden belirlemek için kapsamlı bir strateji değişikliğine gittik.” diyerek sorunun farkında olduklarının altını çizdi. Servislerden ara yüzlere, cihazların kalitesinden geliştirici araçlarına kadar yeniden sektörün belirleyici olmayı hedeflediklerini belirten Elop sözlerine şöyle devam etti: “Stratejimizin merkezinde yenilik var. Bugün Nokia olarak yeniliğe yeniden hız kazandırmak üzere, önemli adımlar attık dolayısı ile Nokia için yepyeni bir dönem başlıyor.”

Kaynak:
Tarih:
Hit: 810
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.