Nvidia‘dan, Windows 8‘e özel!

Grafik devi Nvidia, Windows 8 destekli yeni sürücüsünü bu yepyeni özellik ile beraber ortaya çıkardı.

Grafik çipi üreticisi Nvidia, GeForce tabanlı ekran kartları için Windows 8 destekli sürücülerini daha önce yayınlamıştı, ancak busürücüler Windows'un diğer sürümleriyle kullanılamıyordu. Son yayınlanan sürücü olan GeForce 304.79 beta ise Windows 8'in yanında Windows XP, Vista ve Windows 7'yi destekliyor.
 
Nvidia, blog'unda yaptığı açıklamada bu sürücülerin aynı zamanda TXAA antialiasing'i destekleyen ilk GeForce sürücüleriolduğunu söylüyor. Bu yeni antialiasing yöntemi, sadece Nvidia'nın GeForce GTX 600 serisi grafik işlemcisine sahip grafikkartlarında çalışıyor.
 
Nvidia'ya göre TXAA, MSAA'nın kenarlarda ve çizgilerde meydana gelen "tırtıklanma" seviyesini azaltma özelliğine sahipolmanın yanı sıra, tel örgülerde ve kamera hareket ettiğinde diğer yüzeylerde görülen ve "parlama" adı verilen efekti de azaltıyor. Şu an TXAA'yı destekleyen oyun bulunmuyor, ancak bu durum yakın gelecekte değişecek. Örneğin yeni çıkan MMO The Secret World için yayınlanacak bir yazılım güncellemesi, oyunseverlerin TXAA'yı tecrübe etmesine izin verecek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 834
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.