NVIDIA’nın Android’e Güveni Tam

Mobil işlemciler pazarına iyice ısınan NVIDIA, yeni nesik 4 çekirdekli Kal-EL işlemciler için çalışmalara başladı. Yeni Kal-El işlemciler işlemcisinin bulunacağıı 10 farklı tasarmı belirlediklerini belirten NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang, Android’in geleceğine de çok güvendiklerini söyledi. Tepe yöneticisinin öngöüsüne bakılacak olursa, önümüzdeki 3 yıl içerisinde, Androiad tabanlı tabletlerinin satışı Apple’ın iPad’in çok çok üzerine çıkacak.

Huang, Android akıllı telefonlarındaki hızlı gelişim sürecinin tabletleri de etkilyeceğine dikkat çekerek, “Android telefonların piyasanın hakimiyetini ele geçirmesi yaklaşık olarak iki yıl aldı. Google’ın tablet işletim sistemi Honeycomb’dan da benzer bir atağı 3 sene içinde göreceğimizden eminin.” dedi.

Kal-El işlemcilerin yüsek performans sunacağını hatırlatan Huang, yongaların şimdiden 10 cihazda yer bulduğunu belirtti. Bilgilendirme konusunda biraz daha detaya giren yönetici, işlemcilerini kullanacak olanlar arasında 5 büyük telefon şirketi ve PC konusunda başa oynayan 5 şirket olduğunu açık açık söyledi.

Honeycomb tabletlerde Tegra 2’ye oranla beş kat daha iyi bir işlem ve grafik performansı sunan Kal-El işlemciler, temelde Android odak alınarak üretilmiş. Geçtiğimiz ay görücüye çıkan yongaların en çok dikkat çeken tarafı ise tabletlerin geliştirme sürecine önemli katkı sağlayacak yeniliklerle gelmesi. Optimizasyon ve grafik başarım konusunda yazılıma destek veren gerçekten sıra dışı bir işlemci mimarisi barındırıyor. Huang, konuyla ilgili olarak hem Android açısından hem de NVIDIA olarak acemiliklerin aşıldığını, bundan sonra özellikle tablet sektöründe çok hızlı bir değişim görüleceğini iddia ediyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 335
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.