O Hacker Yakalandı!

FBI geçtiğimiz gün düzenlediği operasyonla bazı ünlülerin e-mail adreslerinin şifrelerini kırarak Scarlett Johansson,Christina Aguilera,Mila Kunis ve başka ünlülerin fotoğraflarını internete sızdırdığı düşünülen zanlıyı yakaladı!

35 yaşındaki Christopher Chaney, 11 aylık araştırmanın sonucunda “Hackerazzi” adlı operasyonla adalete teslim edildi.

Hakkında 26 ayrı suçtan dava açılan Chaney, kullanıcı profillerine izinsiz erişim, dinleme ,kimlik hırsızlığı ve bilgisayarlara zarar verme suçlarından yargılanacak. Savcı ise kendisi için 120 yıl hapis cezası istiyor, suçlarına karşılık olarak.

Resmi kaynaklardan alınan bilgilere göre zanlının 50 kadar kurbanı var. Bunlardan kimliği belirtilenlerden bir kaçı ise Scarlett Johansson, Christina Aguilera, Simoıne Harouche ve Renee Olstead.

Zanlının suçu işleme şekli ise, diğer forumlar üzerinde anonim hesaplar açmak ve e-mail adreslerini çalarak ele geçirdiği fotoğrafları yayınlıyordu.

İddialara göre Chaney, kötüye kullanılmış bilgisayarlardan daha fazla adres ele geçiriyor, kurbanlarının kimliklerini bilgisayarlara erişmek için kullanıyor, e-mailleri kopyalıyor, kendisine iletilmesini sağlayan otomatik bir mekanizma kullanıyor, FBI’dan yapılan açıklamaya göre bu tarz bir dinleme metodu, kullanıcın şifresni sıfırlaması durumunda bile hala e-mailleri toplamasına yol açıyordu.

Ayrıca bu toplanan e-mail adreslerinden indirdiği fotoğrafları açtığı anonim hesaplar ile bloglarla paylaşan zanlı, fotoğrafların tüm internet ağına yayılmasına yol açıyordu.

Bu suçların son örneği ise ünlü rapçi P. Diddy’nin başına geldi. Amerikalı rap şarkıcısın kredi kart bilgileri,pasaport numarası ve telefon numaları gibi bilgiler internete sızdırılmıştı.

Bir diğer zor durumda kalan ünlü Paris Hilton ise, telefonundan sızdırılan fotoğraf ve videolar nedeniyle sıkıntı yaşamıştı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1500
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.