Office 365 Gerçeğe Dönüşüyor

Microsoft’un yazılım konusunda yaptığı yenilikler tartışılmaz bir gerçek. Kullandığımız Microsoft yazılımlarının arkasında binlerce yazılımcının emeği var. Tabii ki Microsoft yazılımcılarının hedefi güçlü bir Bulut Bilişim servisi oluşturmak. Bu servis içerisinde kullanılacak çözümlerin başında Office 365 yazılımı geliyor. Microsoft’un yaptığı açıklamalara göre önümüzdeki hafta New York City’de bir basın toplantısı gerçekleştirilecek. Ve bu toplantıda Microsoft CEO’su Steve Ballmer Microsoft Office yazılımının Bulut Bilişim çözümü olan Office 3652i tanıtacak.

Office 365 uygulaması Microsoft Office, SharePoint Online, Exchange Online ve Lync Online yazılımlarını kapsayacak. Microsoft’un bu Bulut Bilişim paketi özellikler küçük ve orta ölçekli firmalara hitap edecek. Tabii ki bu hizmetin bir bedeli olacak. Bu hizmete ödenecek bedel tam kesin olmasa da başlangıç paketinin 6 dolardan başlayacağı tahmin ediliyor. Bu hizmet muhtemelenGoogle Apps hizmetlerine rakip olarak küçük ölçekli firmalara hitap edecek. İki firma arasındaki rekabet kullanıcılara olumlu yansıyacak gibi gözüküyor.

Hali hazırda Google’ın sunduğu hizmetleri milyonlarca kişi kullanıyor. Bu kullanıcıların Microsoft’un Bulut Bilişim hizmetini kullanması için Microsoft’un Google’ın sunduğundan fazlasını vermesi gerekli.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 718
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.