Office artık Macin de parçası
Windows temelli Office 2007'nin Macintosh için hazırlanan sürümü Office 2008, basitleştirilmiş arayüzle dünyanın her yerinde bugün (16 Ocak) piyasaya sürülüyor.

Hem yeni başlayan, hem de daha güçlü uygulamalarla sonuçlar elde etmek isteyen ileri düzeyde kullanıcılara yönelik yeni uygulamalar getiren Office 2008’in, ayrıca Ev ve Öğrenci (Home and Student) ve Macintosh Özel Medya (Special Media) sürümleri de bulunuyor. Yeni Office 2008’in en önemli özelliklerinden biri de iPod ile görüntü ve ses dosyalarının paylaşımını kolaylaştırması.

Microsoft’un Macintosh bölümü, yeni Office 2008 sürümünün daha basitleştirilmiş arayüzü ile Mac ve PC’de çalışan iş arkadaşlarına daha fazla uyum ve belge paylaşımında kolaylık getireceğini açıkladı. Yeni Office yazılım araçları Macintosh kullanıcılarına Macintosh tipi bir yaklaşım ve stil sunuyor.

Macintosh için Office 2008, Open XML temelli dosyalarve grafiklerin paylaşılması durumunda aynı sonucu vermeleri için kullanılan grafik motoru OfficeArt ile halihazırda pazarda varolan en uyumlu yazılım ailesini oluşturuyor. Macintosh için Office 2008 aynı zamanda eski dosya tipleri ile de uyumlu. Bu sayede kullanıcılar .doc, .xls, ve .ppt formatları ile çalışmaya devam edebilyor.


Macintosh için Office 2008 sürümleri

  • Mac için Microsoft Office 2008: Yazılım ailesi Microsoft Word, Excel, Powerpoint ve Entourage ile birlikte Microsoft Exchange Server desteği ve en güçlendirilmiş Mac deneyimi için otomasyon araçlarını kapsıyor.
  • Mac için Microsoft Office 2008 Ev ve Öğrenci Sürümü: Bu özel fiyatlı sürüm ev ve öğrenci için temel çalışma ihtiyaçları sağlıyor. Word, Excel, Powerpoint ve Exchange sunucusu yeteneği olmayan Entourage ile birlikte sunuluyor.
  • Mac Özel Medya için Microsoft Office 2008 sürümü: Bu özel Office 2008 sürümü, Microsoft Expression Media dijital varlık yönetimi sistemi, Microsoft Exchange Sunucusu ve otomasyon araçlarına ihtiyacı olan profesyonel kullanıcılara yönelik olarak geliştirildi.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 621
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.