Panasonic 3D Gözlük

HD TV’lerin yaygınlaşması ve yüksek kaliteli içeriğin oluşmasıyla üç boyutlu gösterime giren blu-ray  filmlerin sayısı artıyor. Çeşitli ülkelerde futbol maçları ve tenis turnuvaları üç boyutlu kameralarla çekiliyor. Bu da televizyonun tekrar yepyeni bir düzeye ulaşarak, Panasonic, NeoPDP ve Full-HD 3D teknolojisiyle bambaşka bir çığır açarak televizyonun muhteşem izleme deneyimi veren bir cihaza dönüştürüyor ve bir “sonraki boyut” çağına ulaştırıyor.

3 boyut teknolojisi kullanılarak üretilen içerikleri izlemenin en yeni ve etkili yolu ise active shutter gözlükler. Daha eski bir teknolojinin ürünü olan polarize gözlüklerde bir göz sadece mavi, diğeri ise sadece kırmızı rengi izleyebilir, beyin ise bu ikisini üst üste oturtarak görüntüyü sağlardı. Bunun ise bazen baş dönmesi, bulantı gibi sorunlara yol açma olasılığı vardı.

Active shutter teknolojisinde ise gözlüğün iki camı LCD ekran gibi çalışıyor, aynı anda iki göze birden görüntü gelmiyor, böyle bu tür sorunlar da ortadan kaldırılmış oluyor. 3D filmler iki kamerayla ve normalde 120hz olarak, yani 60 kare sağ göz, 60 kare sol göz için çekiliyor. Dünyanın ilk ve tek kompakt 3D full hd kamerasını üreten Panasonic’in active shutter gözlükleri ise 3D keyfini evde yaşamak için en iyi seçimi oluşturuyor. Ürün KDV dahil 199 TL'den satılıyor

Kaynak:
Tarih:
Hit: 945
Yazar: ZoRKaYaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.