Panasonic HDC-SD9...Avrupanın en iyi video kamerası

Panasonic'in HDC-SD9 modeli TIPA (Technical Image Press Association/Teknik Görüntü Basın Kuruluşu) tarafından 2008 yılında Avrupa'nın en iyi video kamerası ödülüne layık görüldü.

Panasonis SD9 modeli, SDHC/SD hafıza kartlı kayıt sistemi sayesinde dünyanın en küçük ve en hafif full HD modda kaydeden kamera modeli olma özelliğini taşıyor.

Opsiyonel olarak 16 GB'lik bir SDHC hafıza kartı kullanılması halinde HE modunda 6 saate kadar kayıt yapma imkanı sağlayan video kamera, herhangi bir sürücü mekanizmasına ihtiyaç bırakmayan kartlı kayıt sistemi kullanım kolaylığı ve pratiklik sağlıyor.

TIPA tarafından yapılan resmi açıklamada, Panasonic SD9 modeli hakkında şu değerlendirmeye yer verildi:Bu 3CCD full HD kamera ile Panasonic, pazara son derece kompakt yapılı bir model sunmayı başarmıştır.Bu kamerada mükemmel görüntü kalitesine ilave olarak yüz saptama ve benzersiz Akıllı Çekim Kılavuzu (Intelligent Shooting Guide) gibi gelişmiş özellikler de bulunmaktadır.

Panasonic SD9, 1920*1080'lik full HD çözünürlük ve Leica Dicomar lens özelliklerine sahiptir.Kameranın diğer özellikleri arasında minimum 5 lüxlük çok düşük ışık seviyelerinde çalışabilme özelliği, 16:9 görüntü boyutunda resim kalitesi, 10x optik yakınlaştırıcı/uzaklaştırıcı lens ve 2.7 inçlik LCD ekran bulunmaktadır.

img

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1048
Yazar: ScarlettYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.